Son dakika! Bakan Tunç: Futbolcularla ilgili soruşturma yok

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olaylara ilişkin 38 kişinin kimliklerinin belirlendiğini, 12 kişinin gözaltında olduğunu söyledi. Bakan Tunç, “Futbolcularla alakalı soruşturma söz konusu değil.” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Tunç, “Spor sahalarında bu tür görüntüleri kabul etmemiz mümkün değil. Adli soruşturma hemen başlatıldı. Şu ana kadar 38 kişinin kimlikleri tespit edildi. Kamera görüntüleri izlenerek kimler kusurluysa ortaya çıkacaktır. Temennimiz bu tür görüntüleri bir daha olmaması. Şu an futbolcularla ilgili herhangi bir soruşturma söz konusu değil. Bazı sosyal medya hesaplarında futbolculara yönelik bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bu doğru değil.” dedi.

Fenerbahçe’nin açıklamasıyla ilgili konuşan Bakan Tunç, “Futbolculara yönelik bir soruşturma yok. Orada bir yanlış anlama söz konusu. Bizim böyle bir beyanımız olmadı. Sosyal medyadaki paylaşımlardan kaynaklı bir yanlış anlama.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x